רביעי, 21 מרס 2018

למה כדאי לשים לב כשקונים דירה חדשה?

אין זה סוד כי בעידן שבו אנו חיים תהליך רכישת הדירה הוא אינו דבר של מה בכך – החל משלב גיוס הכספים הנחוצים למימון הרכישה – וכלה בבחירת הדירה שבה תבלו ככל הנראה זמן לא מבוטל מחייכם. במאמר שלפניכם נתייחס לשורה של משתנים מהותיים שחשוב מאוד לתת עליהם את הדעת בבואכם לבחור את הדירה הבאה שלכם.

המיקום

המשתנה הראשון והחשוב ביותר שעליכם לשים לב אליו כשיש בכוונתכם לרכוש דירה חדשה הוא המיקום. כדאי מאוד לבחור דירה הנמצאת באזור הסמוך לעורקי התחבורה המרכזיים של האזור – וזאת בכדי שתוכלו להגיע למחוז חפצכם גם באמצעות התחבורה הציבורית במידה ואין ברשותכם רכב ברגע נתון. לשם המחשה, כדאי להזכיר את פרויקט גבעת אלונים אשר נמצא במרחק נגיעה ממחלף סומך, מקריית אתא, מצומת יגור או ממנהרות הכרמל בחיפה.

מעבר לכך, מומלץ מאוד להקפיד על קרבה למרכזי קניות ופנאי (מרכזים מסחריים, בתי קולנוע, בתי קפה) שאליהם תוכלו לגשת אחרי העבודה מבלי שמדובר יהיה בטרחה של ממש. זאת ועוד, בטרם תחתמו על החוזה של הדירה המיועדת כדאי מאוד לקחת בחשבון את תכניות ההרחבה המתוכננות של האיזור בכדי שתוכלו להיות מודעים ולהיערך עד כמה שניתן למיזמי הבנייה העתידיים באזור המגורים החדש שלכם.

בחנו את הדירה עצמה – ואל תשכחו את הגורם האנושי

לצד המשתנה הגיאוגרפי שלא ניתן להמעיט מערכו חשוב מאוד לבחון את הדירה עצמה על מכלול מרכיביה: החל משימת דגש על ווידוא תקינותן של המערכות החיוניות בדירה (מערכת החימום, האינסטלציה, האיטום והבידוד ועוד) – עבור דרך כיווני האוויר של הדירה וכלה בקומה בה היא ממוקמת, תקינותה של המעלית והימצאותה של חניה פרטית המשוייכת לדירתכם בנסח הטאבו.

בנוסף, ונוכח העובדה שקניית הדירה נעשית במקרים רבים לקראת או בסמוך לאחר הרחבתו של התא המשפחתי, הרי שכדאי לקחת בחשבון גם את השכנים שיגורו לידכם ואת הצביון הכללי של השכונה. במרבית המקרים סביר להניח כי תעדיפו להתגורר בבניין שמרבית הדיירים בו מקיימים אורח חיים הדומה לשלכם – בדיוק כשם שסביר להניח שתעדיפו לגור בשכונה הומוגנית העולה בקנה אחד עם הציפיות שלכם.

שימו לב לאותיות הקטנות בחוזה

גם אם מדובר בדירה חדשה לכל דבר ועניין, הרי שחשוב מאוד לבדוק את קורות החיים של הקבלן ואת הפרויקטים הקודמים בהם הוא היה מעורב. כמו כן, כדאי לוודא שהקרקע עליה מוקמת הדירה לא משועבדת וכי היא רשומה על שמו של הקבלן אשר מעביר אותה בסופו של דבר לידיכם באמצעות שינוי הרישום בנסח הטאבו.

יתרה מזאת, הקפידו לקרוא בעיון רב את כל סעיפי החוזה והעבירו אותו גם לבדיקה של עורך הדין שלכם – ואל תחתמו על החוזה מבלי שקיבלתם את אישורו הסופי. כך, למשל, כדאי לשים לב לכך שהמפרט הטכני שאותו הציג בפניכם הקבלן בפגישה ובמהלך הסיור בדירה – מגולם במדויק גם בחוזה. במילים אחרות, אל תותירו דבר ליד המקרה ועשו ככל יכולתכם על מנת לוודא מבעוד מועד שלא תהיינה הפתעות בלתי צפויות.

טכנאי מחשבים במודיעין אינסטלטור בהרצליה גן אירועים בצפון מטבחים מעוצבים מטבחים מודרניים אינסטלטור ברעננה אולמות אירועים בצפון


לבסוף, וודאו גם כי המחיר הסופי אשר נקוב בחוזה מתייחס למכלול העלויות הכרוכות בהעברת הדירה על שמכם וזאת לרבות כלל תשלומי המסים וההיטלים המהווים חלק בלתי נפרד מהתהליך כולו. גם כאן, עדיף להתעכב ולוודא הכל מראש – מאשר למהר ולחתום על חוזה בחיפזון וכלאחר יד.

צור קשר

נדל"ן ב VAZAN

קטגוריות באתר

הנצפים ביותר

אנחנו כאן

מכירה דירות למכירה בחדרה אולמות אירועים בצפון כתובת: רחוב הלל יפה 41, חדרה
השכרה אודותינו מטבחים מעוצבים
פרויקטים הסוכנים שלנו עיצוב מטבחים אימייל: movazan@gmail.com
פרויקט המגורים אוצר תרנ"א אדמיניסטרציה אולמות בצפון
פרויקט המגורים פנינת הים מן העיתונות אינסטלטור בהרצליה טל/פקס: 077-4020373
פרויקט המגורים חלומות נעורים צור קשר ניקיון חדרי מדרגות בפתח תקווה
קריירה מגרשים למכירה מטבחים מודרנייםwaze נווט למשרדי VAZAN

מגוון של השקעות נדל"ן תחת קורת גג אחת
לא בכדי נחשבות השקעות בנדל"ן לאחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים והכדאיים ביותר. השקעות בנדל"ן, שלא כמו השקעות אחרות, בין אם בארץ או במדינות אחרות, כוללות במסגרתם נכסים מבוקשים. בין אם אלו דירות למגורים, מבנים לעסקים או השקעות בנדל"ן מסוג אחר, מדובר באפשרויות שהביקוש להן הוא רב מאד ולאורך כל השנה. השקעות בנדל"ן, ובעיקר בערים גדולות מאד, הן אטרקטיביות וכדאיות, שכן מדובר בסביבה פופולארית וגם יקרה.
השקעות בנדל"ן מסחרי, למשל, נחשבות גם הן לפתרון מצוין עבור מי שמחפש אפיקי השקעה כדאיים, בשל הצמיחה הרבה במשק ובעיקר גם בשל הצורך עבור רבים לחפש את המבנה המסחרי המתאים או החלל הנכון לעסק או לחברה שלהם. מומלץ כמובן לבצע את בחירתן של השקעות בנדל"ן אלו בעזרתם של המומחים בתחום ותוך מעקב אחר השקעות בנדל"ן, המתפרסמות בכל עת.
שת"פ: ניקיון חדרי מדרגות, שליכט צבעוני, שיפוצים במרכז, קבלן שיפוצים, אינסטלטור בנתניה
כל הזכויות שמורות לאתר VAZAN נכסים והשקעות © 2013
Infines
Powered by Infines