רביעי, 21 מרס 2018

עסקאות נדל"ן באמצעות עורך דין מקרקעין

ידוע כי עסקאות נדל"ן רבות לא ממומשות על פי רצון הדייר הקונה בשל מה שאנו קוראים לו – אילוצי יוקר המחייה. בפועל, מדובר בהטייה מכוונת של הצד השני בעסקה, למשל קבלן גדול שבונה יחידות דיור. בחלק מהמקרים – אדם אחר שזכאי לבית מאותו קבלן יבקש לעשות מהלכים מאחורי גבכם עם הקבלן על מנת שאתם, בסופו של דבר, תגורו במקום פחות טוב והוא יזכה בחלק השמן בעסקה. לכן, כשאתם בנדל"ן, ובייחוד כאשר יש עוד דיירים בפרויקט שנכנסתם אליו, אף אחד לא חבר שלכם: רק העורך דין שתשכרו, אשר ישמש לכם כזרוע חסונה כנגד מי שמנסה להדירכם.

דוגמאות לתסריטים בהם העורך דין מעורב

1. רכישת חלקה חקלאית שעומדת לפני הפשרה בוועדה המחוזית – במקרה כזה יש בדרך כלל 3 שלבים לביצוע בדרך לדירתכם: אישור ההפשרה עצמו, הפקעה על ידי המדינה של חלק מהשטח לצורך בניית תשתיות וכבישים והשכרת שירותיו של קבלן שיבנה את הדירות בחלקה. לרוב, לא נותנים לו כסף אלא חותמים איתו על עסקת קומבינציה, ולה – אחוז קומבינציה: ה- 100% בניכוי אחוז הקומבינציה הוא מה שהקבלן מקבל בתמורה לבנייה שלו ולכן עליכם לדאוג לאחוז קומבינציה גבוה ככל הניתן. עורך דין מקרקעין יתערב קולקטיבית לטובת הדיירים למימוש מטרה זו, וגם ידאג פרטנית לדייר מסוים ששכר את שירותיו במידה והוא חש כממודר או כבעל חלקה טובה פחות מיתר הדיירים.

2. הבניין כולו מפונה באישור הרשויות לצורך התחדשות עירונית, פינוי בינוי או תמ"א 38 – במקרה כזה או שמתבצעות עבודות תחזוקה בבניין כנגד רעידות אדמה, או שהבניין כולו נהרס לטובת בניית מבנה חדש. בכל מקרה, הדיירים יקבלו חזרה או דירותיהם באותו הבניין או בבניין חלופי. עורך הדין יכול לייצג את מכלול הדיירים או דייר ספציפי שישכור את שירותיו. הוא ידאג למימוש כל ההבטחות שהובטחו לדיירים, כמו גם להשבחת החוזה כך שייטיב מראש עם הדיירים ופחות עם הרשויות והקבלן המבצע.

3. הקונה בא עם כסף מהבית לצורך קניית בית מדייר קיים – במקרה זה יבדוק עורך הדין שהדייר הקיים הוא אכן הבעלים של הגוש חלקה, שהערת אזהרה תהיה רשומה בטאבו בזמן לטובת הקונה (היא בסוף תומר לרישום בעלות קבוע כמובן), ושהמוכר אכן עומד בכל הסטנדרטים החוקיים של מכירת נכס, לא חוטא בחוסר תום לב (למשל – לא קורה לקונה לחתום על עסקה ב- 12:00 בצהריים ביודעו שהוא עובד והוא צריך את השעה הזו) ומממש עסקת מכירה חוקית ללא עוררין.

מה עלול לקרות לדייר אם הוא לא ישכור עורך דין מקרקעין?

הוא עלול למצוא את עצמו מול אנשים שכביכול נראים נחמדים וישרים כשהם זוכים בחלקות טובות והוא נאלץ "להסתפק בפחות". במקרים גרועים יותר הוא עלול לגלות שאין לו דרך להוכיח שהנכס שלו גם אם שילם על זה כסף – אם המוכר כלל לא רשום בטאבו, או אם המוכר הוא בעצמו שוכר דירה (כבר היו מקרים בהם שוכרים ללא פרוטה הצליחו להטל במשקיעים שהדירה שלהם ולברוח לחו"ל). לכן, בשוק כמו הנדל"ן הישראלי לא מסתכנים: שוכרים את שירותיו של עורך דין נדל"ן.

צור קשר

נדל"ן ב VAZAN

קטגוריות באתר

הנצפים ביותר

אנחנו כאן

מכירה דירות למכירה בחדרה אולמות אירועים בצפון כתובת: רחוב הלל יפה 41, חדרה
השכרה אודותינו מטבחים מעוצבים
פרויקטים הסוכנים שלנו עיצוב מטבחים אימייל: movazan@gmail.com
פרויקט המגורים אוצר תרנ"א אדמיניסטרציה אולמות בצפון
פרויקט המגורים פנינת הים מן העיתונות אינסטלטור בהרצליה טל/פקס: 077-4020373
פרויקט המגורים חלומות נעורים צור קשר ניקיון חדרי מדרגות בפתח תקווה
קריירה מגרשים למכירה מטבחים מודרנייםwaze נווט למשרדי VAZAN

מגוון של השקעות נדל"ן תחת קורת גג אחת
לא בכדי נחשבות השקעות בנדל"ן לאחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים והכדאיים ביותר. השקעות בנדל"ן, שלא כמו השקעות אחרות, בין אם בארץ או במדינות אחרות, כוללות במסגרתם נכסים מבוקשים. בין אם אלו דירות למגורים, מבנים לעסקים או השקעות בנדל"ן מסוג אחר, מדובר באפשרויות שהביקוש להן הוא רב מאד ולאורך כל השנה. השקעות בנדל"ן, ובעיקר בערים גדולות מאד, הן אטרקטיביות וכדאיות, שכן מדובר בסביבה פופולארית וגם יקרה.
השקעות בנדל"ן מסחרי, למשל, נחשבות גם הן לפתרון מצוין עבור מי שמחפש אפיקי השקעה כדאיים, בשל הצמיחה הרבה במשק ובעיקר גם בשל הצורך עבור רבים לחפש את המבנה המסחרי המתאים או החלל הנכון לעסק או לחברה שלהם. מומלץ כמובן לבצע את בחירתן של השקעות בנדל"ן אלו בעזרתם של המומחים בתחום ותוך מעקב אחר השקעות בנדל"ן, המתפרסמות בכל עת.
שת"פ: ניקיון חדרי מדרגות, שליכט צבעוני, שיפוצים במרכז, קבלן שיפוצים, אינסטלטור בנתניה
כל הזכויות שמורות לאתר VAZAN נכסים והשקעות © 2013
Infines
Powered by Infines