רביעי, 21 מרס 2018

עיצוב פנים והקשר לנדל"ן

נדל"ן הוא אחד הנושאים היותר מדוברים בימינו, ובפרט העובדה שבתים ודירות הפכו לאופציות מקובלות מאוד להשקעה. גם תחום עיצוב הפנים זוכה לתשומת לב הולכת וגדלה, בעיקר לנוכח החשיבות ההולכת וגדלה שאנחנו מייחסים לאסתטיקה בכל מקום בחיינו ובפרט במקום שבו אנחנו נמצאים שעות רבות ומשמעותיות מדי יום, מרחב המגורים.

במציאות שבה גם נדל"ן וגם עיצוב פנים הם תחומים שמעוררים עניין רב אך טבעי הוא שגם הקשר ביניהם יזכה לתשומת לב רבה. באופן טבעי מדובר במתאם חיובי - דירה מעוצבת היטב הינה דירה שערכה בשוק הנדל"ן גבוה יותר.

מה מידת ההשפעה של עיצוב הפנים על ערך הנדל"ן?

כאמור כשמדובר על עיצוב פנים והקשר לנדל"ן, ההשפעה הינה חיובית. עד כמה? אין דרך לחשב בדיוק מה מידת ההשפעה של עיצוב הפנים על ערכם של דירה או בית שכן ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על המחיר (מיקום, נוף, רמת רעש, קרבה למוסדות חינוך איכותיים או ריאות ירוקות ולחילופין כביש ראשי סמוך, פוטנציאל השבחה, מידת הטיפוח של הבניין והסביבה ועוד ועוד) - אבל ההערכה של מרבית אנשי המקצוע היא שערכה של דירה מעוצבת לעילא ולעילא הוא כ-20% יותר מדירה זהה שלא זכתה לעיצוב פנים ייחודי.

עיצוב דירות חדשות

בשל הביקוש ההולך וגדל לעיצוב פנים ייחודי - הן במטרה להעלות את ערך הנדל"ן שברשותנו והן כדי ליהנות יותר ממרחב המגורים שבו אנו חיים - ביותר ויותר פרויקטים חדשים מוצעת לרוכשים האפשרות לעצב בעצמם את הדירה שלהם. בלא מעט מקרים יציע היזם גם את שירותיהם של מעצבי פנים או אדריכלים ספציפיים במחיר מוזל, כך שמימוש האופציה הופך למשתלם אף יותר.

במקרים אלה ניתן להשפיע על עיצוב פנים הדירה בצורה משמעותית, כולל חלוקה שונה של המרחבים והוספת חדר או דווקא ויתור על חדר אחד לטובת הגדלת שאר החדרים, ואכן לא מעט רוכשי דירות חדשות מנצלים את האפשרות ויוצרים דירה בדיוק בהתאם לטעמם.

עוד חשוב לזכור בהקשר זה שגם אם אתם מייעדים את הדירה להשכרה, ואולי חוששים מפני השקעה רבה מדי בעיצוב הפנים, הרי שדירה מעוצבת יותר לא רק תניב שכר דירה גבוה יותר אלא גם תמשוך אליה שוכרים איכותיים יותר שיקפידו לשמר את יופיה ואיכותה.

האם כדאי להשקיע בעיצוב פנים לקראת מכירת דירה?

אם המטרה שלכם היא להשביח את ערך הנדל"ן שברשותכם, תוכלו להשקיע בעיצוב פנים לשם כך - אולם לא בכל מחיר.

שיפוץ כללי עלול לגבות מחיר יקר (ולאו דווקא בכסף, אלא גם בהפרעה לשגרת החיים) ולא בהכרח יניב עליית ערך שתכסה את המחיר. לעומת זאת שינוי מוגבל יחסית - למשל הוספת רצפת פרקט או חלונות שקופים - עשוי לשדרג את הדירה במידה ניכרת מבלי שתידרשו להוצאות גדולות.

המאמר נכתב באדיבות קרן ראשונים השקעות נדל"ן.

צור קשר

נדל"ן ב VAZAN

קטגוריות באתר

הנצפים ביותר

אנחנו כאן

מכירה דירות למכירה בחדרה אולמות אירועים בצפון כתובת: רחוב הלל יפה 41, חדרה
השכרה אודותינו מטבחים מעוצבים
פרויקטים הסוכנים שלנו עיצוב מטבחים אימייל: movazan@gmail.com
פרויקט המגורים אוצר תרנ"א אדמיניסטרציה אולמות בצפון
פרויקט המגורים פנינת הים מן העיתונות אינסטלטור בהרצליה טל/פקס: 077-4020373
פרויקט המגורים חלומות נעורים צור קשר ניקיון חדרי מדרגות בפתח תקווה
קריירה מגרשים למכירה מטבחים מודרנייםwaze נווט למשרדי VAZAN

מגוון של השקעות נדל"ן תחת קורת גג אחת
לא בכדי נחשבות השקעות בנדל"ן לאחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים והכדאיים ביותר. השקעות בנדל"ן, שלא כמו השקעות אחרות, בין אם בארץ או במדינות אחרות, כוללות במסגרתם נכסים מבוקשים. בין אם אלו דירות למגורים, מבנים לעסקים או השקעות בנדל"ן מסוג אחר, מדובר באפשרויות שהביקוש להן הוא רב מאד ולאורך כל השנה. השקעות בנדל"ן, ובעיקר בערים גדולות מאד, הן אטרקטיביות וכדאיות, שכן מדובר בסביבה פופולארית וגם יקרה.
השקעות בנדל"ן מסחרי, למשל, נחשבות גם הן לפתרון מצוין עבור מי שמחפש אפיקי השקעה כדאיים, בשל הצמיחה הרבה במשק ובעיקר גם בשל הצורך עבור רבים לחפש את המבנה המסחרי המתאים או החלל הנכון לעסק או לחברה שלהם. מומלץ כמובן לבצע את בחירתן של השקעות בנדל"ן אלו בעזרתם של המומחים בתחום ותוך מעקב אחר השקעות בנדל"ן, המתפרסמות בכל עת.
שת"פ: ניקיון חדרי מדרגות, שליכט צבעוני, שיפוצים במרכז, קבלן שיפוצים, אינסטלטור בנתניה
כל הזכויות שמורות לאתר VAZAN נכסים והשקעות © 2013
Infines
Powered by Infines