רביעי, 21 מרס 2018

קרקעות חקלאיות למכירה נתיב השקעה מבוקש

מספר הולך וגדל של אנשים מתעניינים בהשקעות לטווח הארוך באופן כללי ובהשקעה ברכישת קרקעות באופן פרטי יותר. כשאדם מתחיל להתעניין בנושא, עולות שאלות הנוגעות בהבדלים הקיימים בין קרקע אחת לחברתה, והאם יכול הדבר להיות רווחי עבור מי שמתגורר בעיר, כך שהקשר בינו ובין קרקע חקלאית מקרי בהחלט.

להלן מידע בסיסי וחיוני המהווה סיכום ענייני וברור אודות אספקטים בסיסיים בנושא ההשקעות. מחפשים מקום טוב להשקעה למטרת רווח כספי עתידי משמעותי? המשיכו לקרוא.

הרעיון מאחורי רכישת קרקעות חקלאיות למכירה

לכל חלקת אדמה במדינה ישנו ייעוד מסוים, המגדיר מפורשות כיצד ניתן לנצל שטח זה. באם איזור מסוים מוגדר כשמורת טבע, כדוגמא, הרי שהיא מיועדת לשימור, וקיים איסור תכליתי לבצע בה כל שימוש אחר מלבד זה.

בניגוד לכך, הרי ששטח המוגדר כאזור תעשייה, המוגבל אך ורק לשימושים מסחריים ותעשייתיים, הרי שאין לתכנן מבני מגורים באזור זה. בנוסף, ערכם של קרקעות בעלות יעוד לתעשייה ומגורים, גבוה באופן ניכר מקרקע בעלת ייעוד חקלאי.

טבעי הוא הדבר שבמשך השנים, עלה צורך בשטחים נוספים לבניית בתי מגורים עליהם; העניין הצריך פתיחה בהליכי הפשרת קרקע: שינוי יעוד קיים של קרקע מסוימת לייעוד אחר – למשל מקרקע המיועדת לחקלאות בלבד, לקרקע המיועדת לבנייה למגורים. הליך זה מלווה בזינוק חד למדי בערכה של הקרקע – מה שמהווה את הסיבה העיקרית להתעניינות שאנשים מביעים ברכישת קרקעות חקלאיות למכירה.

אין לצפות שכל קרקע חקלאיות תופשר בעתיד, עובדה המחייבת ביצוע של מחקר איכותי, לטובת הערכה מדויקת של פוטנציאל הקרקע להגיע להפשרה ולשינוי ייעוד.

טכנאי מחשבים תל אביב אינסטלטור בהרצליה גן אירועים בצפון גני אירועים בצפון אינסטלטור ברעננה אולמות בעפולה

כיצד ניתן למצוא קרקע חקלאית איכותית למכירה

כפי שנאמר קודם לכן, אף אחד לא יכול להבטיח לכם שכל קרקע חקלאית מהווה השקעה בטוחה; קיימים מספר קריטריונים יסודיים שיעידו על כדאיות ההשקעה, מהם לא כדאי להתעלם.

ראשית, כדי לוודא שהשטח המיועד למכירה נמצא בסביבת איזור מיושב. מדוע הדבר חיוני? כיוון שעיריות ורשויות מקומיות מפשירות רק שטחים הסמוכים לאזורים בנויים, זאת כדי לשמור על רציפות באזורי הבנייה. לכן לא כדאי לרכוש קרקע חקלאית הנמצאת באמצע שטח עצום של קרקעות חקלאיות, שאולי לא תופשר לעולם; קרקע למכירה הממוקמת רחוק, עשויה לדרוש עשרות רבות של שנות המתנה, טרם תגיע העת לשינוי היעוד (שאולי לא תגיע כלל).

שנית כל, רצוי לוודא שהשטח המדובר מופיע בבירור בתכניות מתאר ארציות ומקומיות, שהרי קרקע כזו נחשבת קרקע שייעודה אמור להשתנות בעתיד.

זאת ועוד, חיוני לוודא כי אין תכניות ארצית לבניית כבישים או הנחת קו רכבת, או כל תשתיות משמעותית אחרת. כבר חלו מקרים בהם קרקעות חקלאיות למכירה, שנרכשו בכסף מלא על-ידי משקיעים, הולאמו לצורכי סלילת כבישים.

עיון בתכניות המתאר הקיימות הכוללות שטחים אלו עשוי למנוע סיטואציות מתסכלות מעין אלו.

צור קשר

נדל"ן ב VAZAN

קטגוריות באתר

הנצפים ביותר

אנחנו כאן

מכירה דירות למכירה בחדרה אולמות אירועים בצפון כתובת: רחוב הלל יפה 41, חדרה
השכרה אודותינו מטבחים מעוצבים
פרויקטים הסוכנים שלנו עיצוב מטבחים אימייל: movazan@gmail.com
פרויקט המגורים אוצר תרנ"א אדמיניסטרציה אולמות בצפון
פרויקט המגורים פנינת הים מן העיתונות אינסטלטור בהרצליה טל/פקס: 077-4020373
פרויקט המגורים חלומות נעורים צור קשר ניקיון חדרי מדרגות בפתח תקווה
קריירה מגרשים למכירה מטבחים מודרנייםwaze נווט למשרדי VAZAN

מגוון של השקעות נדל"ן תחת קורת גג אחת
לא בכדי נחשבות השקעות בנדל"ן לאחד מאפיקי ההשקעה המשתלמים והכדאיים ביותר. השקעות בנדל"ן, שלא כמו השקעות אחרות, בין אם בארץ או במדינות אחרות, כוללות במסגרתם נכסים מבוקשים. בין אם אלו דירות למגורים, מבנים לעסקים או השקעות בנדל"ן מסוג אחר, מדובר באפשרויות שהביקוש להן הוא רב מאד ולאורך כל השנה. השקעות בנדל"ן, ובעיקר בערים גדולות מאד, הן אטרקטיביות וכדאיות, שכן מדובר בסביבה פופולארית וגם יקרה.
השקעות בנדל"ן מסחרי, למשל, נחשבות גם הן לפתרון מצוין עבור מי שמחפש אפיקי השקעה כדאיים, בשל הצמיחה הרבה במשק ובעיקר גם בשל הצורך עבור רבים לחפש את המבנה המסחרי המתאים או החלל הנכון לעסק או לחברה שלהם. מומלץ כמובן לבצע את בחירתן של השקעות בנדל"ן אלו בעזרתם של המומחים בתחום ותוך מעקב אחר השקעות בנדל"ן, המתפרסמות בכל עת.
שת"פ: ניקיון חדרי מדרגות, שליכט צבעוני, שיפוצים במרכז, קבלן שיפוצים, אינסטלטור בנתניה
כל הזכויות שמורות לאתר VAZAN נכסים והשקעות © 2013
Infines
Powered by Infines